Політична карта України після 30 вересня

Хтось із політологів сказав, що Україна як унітарна держава утвердиться лише тоді, коли приблизно 30% людей на сході голосуватимуть за (умовно) Ющенка-Тимошенко, а на заході (теж, звісно, умовно) - за Януковича. Коли таке диво станеться, сьогодні не може спрогнозувати жоден політолог. А поки що маємо, як любить казати Леонід Кравчук, що маємо. Тобто захід і частково центр країни голосує за своїх політичних кумирів, а схід і південь надає перевагу своїм.

Партія регіонів отримала безперечну підтримку в Луганській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській і Одеській областях та в Автономній республіці Крим, де за неї проголосувало більше 50% виборців. Ця політична сила також увійшла у трійку призерів в усіх областях, крім Івано-Франківської та Тернопільської, де вона є четвертою.

БЮТ перевершив 50-відсотковий бар'єр у Волинській, Київській, Тернопільській, Рівненській і Львівській областях, також опинився у призовій трійці в усіх регіонах, крім АРК та Донеччини.

НУНС тільки у Закарпатській області переміг, набравши найвищі для себе відсотки (31,11%). Навіть на батьківщині Віктора Ющенка його пропрезидентський блок набрав удвічі менше голосів, ніж БЮТ.

КПУ стала четвертою у Вінницькій, Кіровоградській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, найвищий відсоток комуністів (6,65) зафіксовано на батьківщині Леоніда Кучми.

У Блоку Литвина - дев'ять четвертих місць. Найкращий показник закономірно "подарувала" Володимирові Михайловичу його рідна Житомирщина (8,29%).

А тепер - про невдах. СПУ стала четвертою лише у Чернівецькій області. Навіть рідна Київщина, яка завжди підтримувала Олександра Олександровича, цього разу зігнорувала свого уродженця, віддавши голоси іншим партіям і блокам.

ПСПУ Наталі Вітренко вже вдруге "пролетіла" повз парламент, отримавши "бронзу" лише у Севастополі. Така ж доля спіткала і ВО "Свобода" Олега Тягнибока, який може потішитися лише двома третіми місцями, які його політичне об'єднання вибороло на Тернопільщині та Івано-Франківщині.

Оптимізм (щоправда, незначний) навіюють хіба що відсотки, які набрали провідні партії та блоки у центрі України, де різниця між головними персоналіями політичної шахівниці не така разюча.

Мирослав ГРЕДІЛЬ